Čas je čas

2 týždne čiže 14 dni mi zostali z môjho takmer 11 mesačného pobytu v Bolívii. Všetci ma s nadšením očakávajú a ja ani nemám potrebu baliť si kufre. V tomto štádiu je to asi normálne. Keď sa nad tým tak zamyslím budú to dva asi najkrajšie týždne, keď iba môžte nastúpiť do autobusu sadnúť si na hlavnom námestí a v kľude popíjať kávu. Znie to ako z filmu ale taká je skutočnosť. To je tak keď sa na chvíľu zastavíte a môžete si uvedomiť čo ste zažili, zažívate a čo ešte len zažijete.

Keďže škola sa mi už skončila resp mám prázdniny môžem si s kľudom užívať voľno. Za posledný mesiac, dva sa toho veľa neudialo, všetko je taká bežná, denná, úžasná rutina, ktorú by som nevymenila za nič. Jedine že mesiac jún bol asi najsmutnejší a najveselšie mesiac zo všetkých, ktoré som tu prežila. Všetci výmenný študenti odchádzajú takže to bol mesiac plný úžasných posledných momentov plaču objatí a smiechu v jednom. Keď stojíte na letisku a lúčite sa s rodinou je to niečo iné, áno bolí to ale neviete si predstaviť tu bolesť pri lúčení sa s ľudmi, o ktorých viete že máte minimálnu šancu vidieť ich znova. Ľudia, ktorí boli súčasťou vášho zahraničného jednoročného života, boli vašou rodinou vašou oporou. Nehovorím že všetci ale bohužiaľ či našťastie väčšina. V tom je to úžasne čaro v spoznávaní nových ľudí. To že Vám ostanú v srdci a nikdy nezabudnete.

Ale aj napriek tomu že ešte tu niesom sama smútim. Všetci smútime a smútime spolu je to vcelku vtipné a pritom niečo hrozné. Preto nechcem stratiť ani minútu z toho času čo mi ostáva chcem si ho užiť na 100% bez akýchkoľvek výhovoriek. Je to približne 356 hodín do môjho odletu a asi 272 hodín celkovo lebo musím teda aj nejakú tu siestu mať po dobrom obede. Takže vidíme sa…..neskôr.

Majte krásny deň, Lenka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: