Veľká noc

Tak ako “my” máme Veľkú noc tak “my” sme mali tzv. Semana Santa, čo znamená svätý týždeň. Žiadna oblievačka či šibačka, jedine voľno bez každodenného mäsa, iba rybky. Preto moja rodina využila týchto pár dní a vo štvrtok sme išli do asi 120 km vzdialenej dedinky, ktorá je veľmi obľúbeným miestom pre turistov či domácich. Po nekonečných zastavovaní, strate a nájdení telefónu môjho brata, čakania na rodinu sme asi po 4 hodinách konečne dorazili na miesto. Prvý šok. Strašná zima, asi 17 stupňov, úprimne skoro som umrela. Doslova. Po rýchlej ale veľkej večeri na námestí sme nemali náladu na nič iné iba na spánok.

Ráno sme sa zobudili do slnečného a doslova horúceho rána. V ten deň sme mali naplánovaný výlet na miesto kúsok za dedinkou. Autom sme sa vyviezli po ceste, typu Šturec a odtiaľ sme pokračovali pešo s krásnym výhľadom a čistým sviežim vzduchom. Toto miesto je asi 2000 mnm takže príjemná zmena a keďže Samaipata ako taká je časť národného parku pretože je,bola súčasťou národu Kečua a jeho histórie. Prechádza trvala asi hodinu a pól. Ale určite to stalo za to. Veď posúďte sami podľa obrázkov.

Po návrate sme sa vrátili do nášho prenajatého domu zjesť obed a trochu si oddýchnuť. Po sieste sme išli natankovať a keďže sme mali čas, spravili sme si menšiu obhliadku autom po okolí. A musím naozaj povedať že to nebolo až také odlišné od Slovenska.

Plno zelene, hôr, kopcov, lúk, stromov, slnko vysoko na nebi. Len človek musí otvoriť oči aby to všetko videl a nehľadal iba rozdiely.

Po ceste späť sme sa zastavili v obchode a neskôr na miestnych trhoch. Po večeri sme sa vrátili a užívali si pohodu v podobe studeného počasia.

Na tretí deň sme sa zobudili skoro na obed, takže veľa času neostalo ale aj napriek tomu sme šli na kratšiu okružnú jazdu po lúkach s výhľadom na vínne sady a lúky.

Keďže aj oni tu považujú tento týždeň ako jeden z veľmi náboženských po obede sme išli do mesta a zúčastnili sme sa asi 4 kilometrovej prechádzky/ pochodu po uliciach, kde sa odriekali modlitby a niesol sa Ježiš s pannou Máriou.

Ja úprimne kostolné veci veľmi nemusím ale toto bola veľmi príjemná skúsenosť a zážitok v jednom. Trvalo to asi 2 hodiny a skočili sme okolo 7 večer na námestí kde to všetko začalo. Tam sme sa zdržali asi hodinku a vrátili sa do domu. Pripravili sme gril a chystali oslavu pre môjho uja, ktorý mal narodeniny. Všetko prebiehalo so zábavou a s humorom, jedlo bolo výborne a zábava pokračovala do skorého rána.

V nedeľu sme mali naplánovaný odchod ale po obede ktorý bol skvelý, sme sa ešte zastavili pri dvoch vodopádoch tam sme si urobili krátku prechádzku a odfotili čo sa dalo a už sme mohli pokračovať naspäť do Santa Cruz.

Takže ďakujem svojej novej rodine že mi ukázali ďalšiu krásnu časť Bolívie. Dúfam že bude deň kedy sa budem môcť vrátiť späť určite to nude stáť za to.

Majte krásny deň Lenka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: