Druhá škola, Casa de camba, bábovka a iné

Minulý týždeň ma moja counsolorka, GABY (človek, ktorý mi má pomáhať počas celého roka), pozvala na obed do miestnej reštaurácie. Poviem Vám, nikdy som nemala väčší strach ako spolujazdec ako s ňou a to išla maximálne 35 km/h. Ale čo už.  Volalo sa to CASA DEL CAMBA. Casa znamená dom a camba je označenie pre ľudí zo Santa Cruz. Podávajú tu typické jedlá a nápoje zo Santa Cruz. Objednali sme si bufet pre dvoch a vďaka tomu som ochutnala takmer všetko. Opekané banány, ryža s kačicou alebo bravčovým mäsom, pečená hovädzina, yuka čo je niečo podobné našim zemiakom ale nie úplne, typické volské oká a tradičná štipľavá omáčka. 

Na pitie som si dala nápoj z miestneho ovocia a Gaby si dala dve pivá s tým že býva blízsko. Okey. Následne po naozaj dobrom jedle sme šli k nej domov. Cestou sme kúpili ryžu v mlieku, čo je u nich taká klasika a puding čo je tiež úplne normálne. Akurát všetko je studené. Na moje prekvapenie, všetko chutilo veľmi udenticky. Po rýchlej káve, ktorá bola fakt rýchla, typu pijeme na ex, som musela prežiť ďalšiu nekonečnú chvíľu s ňou v aute. 

Škola 

Podľa nadpisu ste asi pochopili že som musela zmeniť školu. Bolo to z dôvodu že moja prvá škola, bola poobede a ja mám poobede španielčinu. Ďalšia vec je že nemala žiadne mimoškolské aktivity. Takže som jednoducho prestúpila. Vybavila mi to moja counsolorka s ďalším pánom z nášho rotary klubu. On má dcéru v spojených štátoch takže tu bolo voľné miesto. V deň keď sme boli kupovať uniformu a vybavovali všetko potrebné ma vzal do jeho práce. Keďže je právnik vzal ma do jeho kancelárie a dokonca do súdnej siene. Stále sme mali čas tak ma vzal do jednej kaviarne na naozaj dobrú kávu, ktorú som si mohla vypiť pomaly a v kľude. 😃 Je to naozaj milý človek a naozaj dobrý šofér. Takže to bolo fajn. Hneď prvý pohľad na túto školu hovoril za všetko. Bola väčšia kvalitnejšia a hlavne drahšia. Ale čo už. 

V sobotu sme mali školský maratón, čo bola povinná aktivita pre všetkých na miestnom štadióne. Mali sme odbehnúť asi 2 km. 

Prvotne sa mi vôbec nechcelo ale nakoniec to bola vcelku sranda. A za celý mesiac čo som tu, bola naozaj zima, takže toto zohriatie ma aj potešilo. 

V sobotu večer som bola na oslave spolužiačkiných narodenín. Tam som sa snažila zapamätať si všetkých asi 30 mien. No nie veľmi úspešne. Hlavné je že bola zábava, čo tam po menách. 


V nedeľu som sa snažila vykúzliť niečo zo španielských surovín. Dôvodom bolo že v pondelok sme mali doniesť niečo tradičné na hodinu španielčiny. Po asi hodinovom hľadaní surovín a následnom pečení z toho vznikla naozaj chuťovo identická, naša slovenská bábovka. ÚSPECH!!! Všetci chválili tak hádam neklamali. 😃

Čakalo ma ďalšie stretnutie s Gaby. Boli sme tentokrát na ďalšej ale teraz o trochu pomalšej káve a ochutnala som ďaľšie miestne “pochutiny.” 

Následne sme šli na večeru aj s jej nevestou a jej vnúčatami do jednej typickej ale trochu domáckej reštaurácie. Ja som konečne mala cestoviny so syrom po ktorých som túžila asi od začiatku výmeny. Ja mám rada mäso, naozaj ale áno, konečne žiadne mäso. !! Veľa ľudí to asi nechápe ale pochopili by keby tu boli. Ďalšia zastávka večera bola v ďaľšom podniku. Gaby si dala kapučíno a ja som chcela niečo sladké. Chcela som zákusok, ktorý na moje šťastie nemali. Okey. Kompromis zmrzlina troch chutí z toho jedna z ovocia, ktoré rastie iba v Bolívii a k nej mi došiel tanier aj s palacinkami bez tradičnej zmrzliny. Lebo že ju nemajú. Okey. Pozornosť podniku bolo kapučíno aj pre mňa a mix ďaľšej zmrzliny s citrónovou a kokosovou príchuťou (citrónovú neznášam ale kokos zbožňujem tak ten to zachránil). 

Po tomto všetkom ma Gaby odviezla domov a mňa čakal ďaľší školský, ranný deň. 


Na ďalší týždeň som bola aj s inými výmennými študentami v jednom miestnom podniku. Bolo to srandu objednávať jedlo a nápoje s našou, stále chudobnou španielčinou a jej žiadnou angličtinou ale úspešne sme to zvládli a bol z toho fajn večer. 

To je všetko, Lenka 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: