Po prvý krát….všetko inak. 

Deň po mojom príchode do Santa Cruz som sa stretla s mojimi budúcimi spolužiakmi (nie všetkými ) u nás doma. Bolo to vcelku komické lebo nevedia takmer vôbec anglicky a ja takmer vôbec španielsky. Ale následne sme sa rozbehli a konverzácia išla viac-menej v plnom prúde. Na druhý deň som šla s mojím host otcom vybaviť zopár vecí. Ako napríklad kúpu školskej uniformy, kúpu SIM karty a nakoniec sme šli do banky kde sa prechádzali ľudia so zbraňami. ( aj som ich chcela odfotiť ale netrúfala som si ). 


Škola:

tu je to trochu zvláštne. Sú tu rôzne typy škôl a rôzne úrovne škôl ja chodím do tej strednej. Vyučovanie máme poobede a to od 13:45 a končíme o 18:15. Dokopy máme vždy 3 hodiny, ktoré trvajú hodinu a pol, hodinu a hodinu. Medzitým sú 15-minútové prestávky. Veľmi som si na to nezvykla ale uvidíme. Predmety sú skoro rovnaké až na náboženstvo, umenie a “hudobnú”. 

Na telesnej (dokonca aj tam máme predpísaný úbor a dievčatá nesmú mať kraťasy) sme hrali futbal, čo je tu najviac populárny šport. Doslova a do písmena som si pár krát kopla do lopty pomedzi všetky stojace dievčatá, dala dva góly a profesor si ma hneď po hodine zavolal či nechcem hrať za ich školu 😃😃😃.  Celkom vtipné.  

V utorok  som mala prvé stretnutie s miestnym rotary klubom. Mali sme tam byť o 8 ale skoro polovica ľudí, tak ako my prišla pred pol 9 alebo neskôr. Viac-menej všetci boli milí a príjemne sa s nimi komunikovalo.  

 V sobotu som mala ďalšie stretnutie s rotary klubom, kde som sa zoznámila s ďalšími študentami v Santa Cruz. 
Večer som bola na oslave národného sviatku, kde sa tancovali národné tance mesta La Paz a uctieval sa tým tento deň. 

​​​

V nedeľu som bola s rodinou v miestnej botanickej záhrade kde bola rozhľadňa s úžasným výhľadom a následne v zoo. Ja osobne zoo veľmi nemusím ale bolo to celkom príjemné. 

Santa Cruz je pekné mesto, má ale veľa negatív a to dobre treba poriadne hľadať. 


   

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: